Profiltøj og uniformer med logo

FIRMATØJ
- til de fleste brancher
Med firmatøj, der hovedsageligt leveres fra lager, har vi løsningen, der passer til de fleste virksomheder, og den åbner især op for, at små og mellemstore virksomheder også nemt kan bistå deres medarbejdere med arbejdstøj. Alt fra restauranter, banker, butikker, ejendomsmæglere, kontorer, lagre, håndværkere og andre serviceerhverv. Fordelen ved at tage produkter fra lager er, at vi kan levere hurtigt, og at du ikke skal binde dig til store mængder. Dette giver dig både fleksibilitet og en lav risiko.
Vi har mange samarbejdspartnere og kan levere uniformer og andet udstyr til alle brancher, lige fra arbejdstøj til pæne jakkesæt. Selvom vi sammensætter en kollektion fra lager, kan vi sammensætte kombinationer af tøj og farver, så helheden føles unik. Det er også muligt at lave enkle justeringer af tøjet, såsom at skifte farve på knapperne i skjorten udover at brodere eller printe et logo. Med små justeringer bliver tøjet mere unikt og understøtter virksomhedens profil.
UNIFORM
Vi er optaget af, hvilke funktioner godt firmatøj skal have. At uniformere giver et indtryk af professionalisme, det opbygger et brand og giver samtidig medarbejderne et tilhørsforhold.

SKRÆDDERSYET FIRMATØJ
- for dig som ønsker noget unikt
Vælger du at specialfremstille dit firmatøj, har du flere muligheder. Hvis du allerede har en kollektion eller ønsker at lave en, kan vores team hjælpe dig.
Til eksisterende kollektioner kan vi sammen med dig se på, hvilke muligheder du har, hvad enten det er i forhold til materialer, snit, design, tilbehør eller pris. Ønsker du at sammensætte en helt ny kollektion, kan vi hjælpe dig gennem hele processen. Vi opsætter et unikt design, der er tilpasset din kommunikation, som vil forstærke budskabet i din markedsføring.
Specialproduktion kræver en vis minimumsmængde, men prisen pr. beklædningsgenstand er ofte lavere end ved køb af lagervarer. Dette vil variere fra produkt til produkt. Den store fordel er, at vi har mulighed for at tilpasse produkterne til brugeren og ikke mindst brugen.
FIRMATØJ
Firmatøj er et bredt begreb. Den dækker alt fra flammehæmmende tekstiler og beklædning med høj synlighed til mere traditionelle arbejdsbukser og fleecejakker.
Udstyr som høreværn, sikkerhedssko og arbejdshandsker er også vigtigt i mange erhverv. Vi har et bredt udvalg af tilbehør tilpasset alle brancher, med eller uden logo efter dine ønsker.
MATERIALE OG FUNKTION ER VIGTIG
IDÉ har et stort netværk af samarbejdspartnere og vi leverer arbejdstøj med den korrekte certificering i alle prisklasser. Det rigtige arbejdstøj er essentielt i en hverdag med forskellig belastning og tungt fysisk arbejde. Materiale og funktion er essentielt, og derfor arbejder vi udelukkende med de bedste i branchen. Vi leverer komplette sæt fra undertøj til overtøj tilpasset sæsonen. Som totalleverandør af firmatøj, reklameartikler og POS leverer vi også gaver for at give medarbejderne det lille ekstra.
Vi hjælper dig med, at finde det dine medarbejdere skal bruge for både at trives og gøre det bedst mulige stykke arbejde.